Francie Paříž

Eiffelova věž

Asi žádný návštěvník Paříže si nenechá ujít nejznámější symbol Paříže a i celé Francie Eiffelovu věž a navštíví ji. Eiffelovu věž jsme měli na řadě jako první. Překrásné slunečné a teplé počasí zřejmě inspirovalo k procházce po Paříži nejenom nás, ale i ostatní, protože všude byly mraky lidí. Fronty na Eiffelovku byly tak dlouhé, že jsme se z časových důvodů rozhodli, že čekat nebudeme.

V tu dobu si také pod Eiffelovou věží nějaká partička teenagerů udělala piknik. Přinesli si stolek a židle a vybalili tam v davu pěkně klobásky a vínečko. :-) Původně jsem si myslel, že to jsou nějací Moraváci, ale nebyly. Jinak všude okolo se potloukali obchodníci, většinou černoši, s přívěsky a zmenšeninami Eiffelovky v různých velikostech, které nabízeli zprvu za 10-15 euro, ale dalo se s nimi velice dobře smlouvat a tak jsem se s cenou dostal až na €1 za kus.

Pokud se i Vy chystáte navštívit Eiffelovu věž, tak doporučuji vystoupit na stanici Ecole Militaire a přes Parc du Champ de Mars se vydat k Eiffelově věži pěšky.

Něco málo o Eiffelově věži

Eifellova věž, kterou navrhl a zkonstruoval Gustav Eiffel, byla postavena u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce a Světové výstavy, která se roku 1889 v Paříži konala. 300 metrů vysoká Eiffelovka si však na svůj obdiv musela počkat. Zprvu jí totiž Pařížané moc v lásce neměly a pro mnohé byla trnem v oku. Později si ale svoji oblibu našla a stala se symbolem nejen Paříže, ale i celé Francie.

Tip: Máte-li rádi adrenalinové sporty, můžete vyzkoušet Bungee Jumping.

Eiffelova věž
Výška 324 metrů
Dokončena roku 1989
Stanice Metro v Paříži École Militaire (M8)‎
Oficiální web The official site of the Eiffel Tower (EN)

Fotky Eiffelovy věže

Eiffelova věž v Paříži

Eiffelova věž v Paříži

Eiffelova věž v Paříži

Eiffelova věž v Paříži

Piknik pod Eiffelovkou

Prodejce Eiffelovek

Vítězný oblouk →